Nu, dalo se to trochu čekat. Asi jediná záchrana tkví ve Vulkanu, s tím že výkon starších her se časem dožene hrubou silou hardwaru.
Nicméně vody na mlýn konkurenci to nahnalo kvanta.
Podle me jsou tu dva faktory, ktere tohle zpusobuji:
1) Portace her je mizerna bez optimalizace jako WIN verze
2) Ovladace nejsou take tak dobre jako ty pro WIN
S Vulkanem se asi vyresi castecne problem 1), ale problem 2) bude stale do doby, nez nezacnou vyrobci brat vazne myslenku, ze i Linux je i pro hrani her.
Jo, jasne, a teed tu o hurvinkovi ... trebas zrovna vysel F4... ze prej ... na i7+980ti ... dava uzasnych az ... 20 a min FPS, staci se na svet podivat "optikou puskohledu". A to dotycnymu aspon nepada, tisice nadsenych !platicich! uzivatelu ve forech velebi, jak jim to kazdych par minut zbuchne.