Hlavní navigace

Strategie Europa Universalis IV dostává první datadisk

17. 1. 2014

Sdílet

Herní studio Paradox, které jako jedno z prvních přivedlo své hry na Linux, vydává první rozšíření strategické hry Europa Universalis IV s podtitulem Conquest Of Paradise. Tentokrát se celé dění přesouvá do Ameriky a hráč jej bude moci prožít jak z pohledu britských kolonizátorů, tak z pohledu původních obyvatel.

Datadisk vyjde na 15 eur, základní hra potom na rovných 40, což není zrovna nejméně. Můžete si však počkat na další slevové akce, ve kterých se Europa Universalis IV objevuje poměrně často. Hra vyžaduje alespoň 2 GB operační paměti a grafickou kartu AMD či Nvidia s pamětí o velikosti 1 GB.

„Europa Universalis IV není pro každého. Je to hardcore strategie s přídavnou hodnotou pro milovníky historie. Chvilku trvá, než do ni proniknete, ale je mnohem přístupnější než Crusader Kings II. Jako mínus lze uvést obrovské množství času, které vám hra spálí. Herní doba jednoho scénáře se totiž pohybuje v řádech někdy až desítek hodin. Ani Řím se však nepostavil za den,“ hodnotí původní titul Jakub Zelenka.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.