Hlavní navigace

SUSE dokončilo přechod pod skupinu EQT, bude prý nezávislejší a samostatnější

18. 3. 2019

Sdílet

SUSE kanceláře Autor: Karel Choc, Internet Info

Společnost SUSE oznamuje, že skupina EQT dokončila akvizici SUSE a odkoupila tuto největší nezávislou open source společnost od firmy Micro Focus. Díky přetrvávajícímu rychlému vývoji, rozšiřování portfolia a stabilním výkonům na trhu je nyní SUSE jako samostatná firma v ještě lepší pozici, jež společnosti umožňuje soustředit se na potřeby zákazníků a partnerů, píše se v tiskové zprávě.

Podívejte se do české pobočky SUSE:

V novém nezávislém postavení SUSE rozšiřuje svoje vedení a zřizuje nové funkce v topmanagementu, které podle svých slov obsadí zkušenými lídry. Zajistí si tak kontinuální vývoj a využije této skutečnosti k dalšímu posunu firmy. Nově zřízeného postu finanční ředitelky (CFO) se ujímá Enrica Angelone, novým provozním ředitelem (COO) je Sander Huyts a dosavadní technický ředitel (CTO) Thomas Di Giacomo se stává viceprezidentem pro vývoj, produkty a inovace. Všichni tři spadají přímo pod generálního ředitele SUSE Nilse Brauckmanna.

Současné trendy v oblasti IT jasně naznačují, že open source je v podnikání důležitější než kdy předtím, říká Nils Brauckmann. Věříme, že náš nový status skutečně nezávislé společnosti zaměřené na vývoj open source řešení je důležitější než kdykoli dříve. Naše skutečně otevřená, open source řešení, flexibilní obchodní praktiky, nenucení zákazníků setrvat u určité technologie a výjimečné služby jsou pro naše klienty a partnery klíčovější a naše nezávislost se jasně pojí s naším záměrem poskytovat to nejlepší.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.