Hlavní navigace

Svítilny v chytrých mobilech požadují nesmyslná práva

7. 10. 2014

Sdílet

Na webu SnoopWall se objevila zpráva, srovnávající nejstahovanější aplikace pro vytvoření svítilny z chytrého telefonu. To provedou tím, že rozsvítí jeho LED diodu. Tyto nástroje však vyžadují mnohem více oprávnění, než je pro jejich chod potřeba, a tak vyvstala otázka, jestli jsou opravdu určeny pouze ke svícení.

Nejvíce jich z testovaných aplikací požaduje „Super-Bright LED Flashlight“, konkrétně 20 různých oprávnění. Kromě samotného svícení má k dispozici informace o běžících aplikacích, může číst a mazat data na USB úložišti, sledovat stav WiFi, komunikovat přes internet, měnit nastavení systému dle potřeby, sledovat pozici telefonu pomocí GPS a dokonce má i oprávnění k focení a natáčení videí, což by mohlo byt využito ke špehování uživatelů!

Přehled testovaných aplikací se týká Androidu. Nejlepší řešení je využívat předinstalovanou svítilnu, pokud je k dispozici. SnoopWall dále nabízí vlastní řešení v podobě svítilny s minimem požadovaných oprávnění.

(Zdroj: viry.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.