Hlavní navigace

Švýcaři chtějí udělat z bezpilotních letadel pošťáky

13. 7. 2015

Sdílet

Amazon si již delší dobu hraje s myšlenkou distribuce balíčků za pomoci bezpilotních letadel alias dronů. Nyní to plánuje i švýcarská pošta, která uzavřela partnerství se společností vyrábějící drony, Matternet. Během měsíce švýcarská pošta vyzkouší drony s nákladem vážícím přibližně 1 kilogram na vzdálenost 16 kilometrů.

Pokud tento a mnoho dalších testů proběhnou v pořádku, zastanou droni podle švýcarské pošty funkci pošťáků nejdříve za 5 let. Dnes by se použili pouze ve výjimečných případech, jako jsou přírodní katastrofy nebo expresní doručení materiálu do laboratoří.

(Zdroj: SvetAndroida)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 7. 2015 10:35

    Jarda_P

    Aha, tak chteji pouzit drony nebo bezpilotni letadla? To na obrazku tedy letadlo neni. Jinak drony jsou stale jeste nezivotne. Dokud nemaji alespon rozvinutou umelou inteligenci postacujici ke konverzaci na bezna temata, tak bych to tak nechal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.