Hlavní navigace

Symantec: 86% útoků směřuje na domácí uživatele

26. 9. 2006

Sdílet

Nejnovější zpráva Internet Security Threat Report, kterou dnes zveřejnila společnost Symantec (Nasdaq: SYMC), ukazuje, že domácí uživatelé jsou stále častěji terčem útočníků, kteří páchají krádeže identity, podvody a jinou finančně motivovanou trestnou činnost. Důvodem tohoto nárůstu je to, že u těchto uživatelů je menší pravděpodobnost, že mají zavedena patřičná bezpečnostní opatření. Útočníci nyní navíc používají různé techniky, které ztěžují zjištění útoku, a prodlévají v napadených systémech déle. Mají tedy více času ke krádežím informací, ke zneužití počítače pro marketingové účely, umožnění vzdáleného přístupu nebo k jinému ohrožení důvěrných informací za účelem zisku.

Zpráva Internet Security Threat Report společnosti Symantec upozorňuje, že nejčastějším terčem útoků je právě sektor domácích uživatelů. Připadá na něj 86 % všech cílených útoků a až po něm následuje odvětví finančních služeb. Společnost Symantec zjistila nárůst útoků zaměřených na klientské aplikace, zvýšené použití taktik, které ztěžují detekci, a že velcí a široce rozšíření internetoví červi umožnili menší, více cílené útoky zaměřené na podvody, krádeže dat a trestnou činnost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 9. 2006 8:19

    BruXy (neregistrovaný)
    Jeste nikdy jsem za pravopis nikoho nebuzeroval, pac s nim mam taky problem, ale dnesni
    "užiavtele" v nadpisu, tak to mi vylozene prozarilo den :))

    On to asi ani neni pravopis, spis takove rozsynchronizovani prstu...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.