Hlavní navigace

Symbian se už jen udržuje

23. 10. 2012

Sdílet

Jak se v souvislosti s firmou Nokia mluví o Windows Phone 7/8, zapomíná se na osud operačního systému Symbian. Ten se v některých současných low-endových telefonech stále používá a jeden z uživatelů dokonce poslal Nokii návrh na jeho vylepšení. Odpovědi se mu dostalo, ale pouze to potvrdilo pocit, který ze Symbianu jeho uživatelé mají. V reakci je oficiálně potvrzeno, že Symbian je nyní v udržovacím režimu a nových funkcí, natož verzí, se nedočká.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2012 10:21

  jarda (neregistrovaný)

  Koupil jsem si před časen nokia N8 a byl jsem s ní docela spokojen. V průběhu času ale už bohužel méně. Koukám, že všechno u nokie je pořád při starém - velká sláva oznámí se něco nového a pak se na to s... hlavně, že je vyděláno.

  Takhle jsem se už několikrát od Nokie nachytal (včetně legendární 7110) a asi to je poslední telefon, který od této společnosti mám :(

  Né že by další výrobci byli jiní ale alespoň u toho androidu je možnost používat neoficiální mody.

  Kdyby náhodou někdo věděl jak se v nokii zbavit symbianu a nahrát tam android, rád si poslechnu ;)

 • 23. 10. 2012 16:33

  leXus (neregistrovaný)

  nahrát do nokie android je podle mého názoru nemožné (vyjímku tvoří meego a maemo..2 telefony..). Anebo to je možné ale vyžadovalo by to manipulaci s NAND pamětí v takovém rozsahu že sebemenší chyba by telefon nenávratně zničila =/...to že nokia symbian uplně odepsala byla blbost. a ještě větší byla smlouva s microsoftem. uvidíme co dokáže jolla mobile.

Byl pro vás článek přínosný?