Hlavní navigace

Synchronizace PIM na telefonu Nokia N900

19. 1. 2010

Sdílet

Synchronizace kontaktů, kalendáře a případně i dalších dat je stále na Linuxu vždy tak trochu mimo. Mohlo by se zdát, že s příchodem linuxových operačních systémů pro mobilní telefony, se tato otázka vyřeší, ale vypadá to, že ne. Pro příklad se podívejte na blog openattitude.com, kde autor popisuje synchronizaci na mobilním telefonu Nokia N900.

O N900 nyní běží i soutěž, kde jste se mohli pokusit tento telefon získat. Kvůli synchronizaci to ale asi nebylo. Nokia N900 totiž nepodporuje jednu důležitou vlastnost SyncML a to synchronizaci přes IP protokol. Nemůžete si proto synchronizovat telefon se vzdálenými servery. SyncML je svobodný protokol pro synchronizaci podobných zařízení a plná podpora by této Nokii slušela. Na proti tomu N900 plně podporuje Microsoft® Exchange, tedy uzavřený protokol Microsoftu pro tu samou věc.

Je tak trochu zarážející, proč se na velmi otevřené platformě preferuje tento velmi uzavřený protokol a dělá tak černou skvrnu na jinak dobře vypadajícím zařízení. SyncML plně podporují Nokie s S40 i S60, nemluvě o hromadě dalších.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.