Hlavní navigace

Systémy macOS a iOS je možné shodit útočným paketem na Wi-Fi síti

1. 11. 2018

Sdílet

macOS iOS crash

Kevin Backhouse objevil bezpečnostní chybu v macOS a iOS, která dostala označení CVE-2018–4407. Operační systémy je možné shodit s pomocí upraveného paketu, který je rozeslán napříč Wi-Fi sítí. Problém se nachází přímo v jádře XNU, takže před ním aplikace jako antiviry nemohou uživatele ochránit.

Zranitelná jsou zařízení s iOS 11 a staršími, stejně jako macOS High Sierra do verze 10.13.6, Sierra do 10.12.6 a všechny verze OS X včetně El Capitan. Novější verze jsou záplatované, doporučuje se co nejdříve opravy aplikovat. Uživatelé starších nepodporovaných zařízení mají ovšem smůlu a nezbývá jim než se vyhýbat nedůvěryhodným veřejným Wi-Fi sítím.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2018 12:50

  654 (neregistrovaný)

  Ještě že se to nepodařilo dostatečně rychle zkombinovat se slabinami IoT zařízení (jako například tuhle: https://blog.talosintelligence.com/2018/10/vulnerability-spotlight-Yi-Technology.html) a poslat do světa. Na druhou stranu by to byla docela sranda, a třeba by to vytvořilo poptávku po bezpečnosti všech těch wi-fi blbinek :-D

 • 1. 11. 2018 15:14

  anon (neregistrovaný)

  tezko rict, poptavku po bezpecnosti bohuzel nevytvorili ani iot ddos botnety za $5, ale vetsina lidi se s technologiemi teprve uci, uvidime jaka bude situace treba za 10 let

  to ze se o bezpecnostnich chybach v ruznych produktech (vc linuxu) stale nesmi verejne mluvit povedomi urcite nepomaha

  zajimave ze chybu v high sierra zverejnil az ted ..

 • 1. 11. 2018 18:14

  ? (neregistrovaný)

  Vida, po Wake on LAN a Wake on WLAN je tu konečně i Crash on WLAN.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.