Hlavní navigace

T-Mobile hlásí 57% meziroční nárůst spotřeby mobilních dat

12. 8. 2022

Sdílet

T-Mobile Autor: Depositphotos

Společnost T-Mobile zveřejnila své hospodářské výsledky za první pololetí letošního roku. Tržby z mobilních a pevných služeb vzrostly v meziročním srovnání o 4,2 % na 14,8 miliardy korun a výše investic se ve sledovaném období vyšplhala na 1,5 miliardy korun.

Objem hlasových hovorů klesl meziročně o 10%, naopak znovu výrazně vzrostl objem přenesených dat v mobilní síti, a to o téměř 57 %. Operátor také zaznamenal počet klientů z loňských 6,205 milionu na letošních 6,373 milionu. V mobilní síti mírně poklesl počet předplacenkářů a vzrostl počet tarifních zákazníků.

Přenosy v pevné sítí vyrostly meziročně o 21 %. Vysokorychlostní připojení využívá 411 000 zákazníků, což představuje meziroční růst o více než 8 %. Roste i obliba T-Mobile TV, kterou v prvním pololetí sledovalo 223 000 lidí, a to jak přes IPTV, tak na satelitních platformách. T-Mobile rovněž dále pokračuje ve výstavbě optických sítí a pokrýváním domácností, kdy celkový počet přípojek přesáhl 300 000 v 84 městech.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.