Hlavní navigace

T-Mobile řeší v USA únik dat o desítkách milionů zákazníků

19. 8. 2021

Sdílet

T-Mobile Autor: Depositphotos

Americký T-Mobile potvrdil obří únik osobních údajů svých zákazníků. Předběžné analýzy ukazují, že unikla data 7,8 milionů současných smluvních klientů včetně jejich jmen, data narození, čísla sociálních pojištění a informací z řidičských průkazů. U nejméně 850 tisíc současných zákazníků také unikla jména, telefonní čísla a PIN k jejich účtům. Operátor proto jejich PINy resetoval.

Zároveň unikla data o dalších 40 milionech bývalých či potenciálních zákazníků. Podle T-Mobilu zatím nejsou k dispozici žádné důkazy o tom, že by se útočníci dostali také informacím o platebních kartách a dalším finančním datům uživatelů. Na internetu už se objevila nabídka k odprodeji dat amerického T-Mobile za cenu šesti bitcoinů.

T-Mobile nezveřejnil podrobné informace o tom, jak k úniku došlo. Uvádí jen, že šlo o vysoce sofistikovaný kybernetický útok. Útočníkům byl ale podle firmy už zamezen přístup do systémů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.