Hlavní navigace

Tablexia ke konci roku končí, její efekt je podle vývojářů malý

29. 11. 2023

Sdílet

Tablexia Autor: CZ.NIC

Tablexia na konci roku končí, stručné oznámení se objevilo na webu projektu. Tablexia je vzdělávací aplikace na podporu rozvoje kognitivních schopností, kterou od roku 2013 vyvíjí sdružení CZ.NIC. Je určena pro operační systémy Android a iOS a je k dispozici zdarma.

Vývoj byl ukončen už v polovině roku, aplikace podle zástupců projektu dostatečně neplní zamýšlené zadání. Na základě průzkumu na specializovaných školách, který ukázal, že aplikace pomáhá, ale její efekt je relativně malý, a po detailní interní analýze, jsme se rozhodli k 30. červnu ukonči vývoj na projektu Tablexia, řekl nám Josef Chomyn, vedoucí Laboratoří CZ.NIC.

Aplikaci je možné stále ještě na mobilní zařízení nainstalovat, na Google Play má výborné hodnocení 4,3. Ke konci roku chceme aplikaci stáhnout z veřejných úložišť na Google a Apple, vysvětluje Chomyn.

Vývoj aplikace nemusí úplně skončit, musel by se ale najít někdo, kdo bude v jeho rozvoji pokračovat. Pokud se objeví zájemce, který by chtěl projekt převzít, jsme na tento krok připraveni, dodává vedoucí Laboratoří CZ.NIC.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?