Hlavní navigace

Tails 3.2 staví na jádru 4.12.12

29. 9. 2017

Sdílet

The Amnesic Incognito Live System v nové verzi 3.2 přináší podporu PPPoE pro vytáčené připojení a tvůrci žádají, aby uživatelé hlásili, pokud jim to stále nefunguje. Novinkou je také BookletImposer, nástroj pro konverzi lineárních PDF na booklety (a naopak). Problematická klávesnice Florence je nahrazena pomocí GNOME Screen Keyboard. Thunderbird povýšil z verze 45.8 na aktuální 52.3.

Instalátor systému Tails
Autor: Tails

Instalátor systému Tails

Uživatelé musí počítat s tím, že nová instalace si vyžádá alespoň 8GB USB flashku. Mají-li však starší verzi na 4GB, upgrade je možný (systém se na ni vejde) – instalátor systému automaticky detekuje dřívější instalace a upgrade pak nabídne jako doporučenou volbu.

Bezpečnostní opravy zahrnují vypnutí Bluetoothu, a to s ohledem na útok BlueBorne. Randomizace uspořádání adresního prostoru (address space layout randomization – ASLR) je zvýšena na maximum. „Kecálek“ Pidgin má zakázán přístup k D-Bus, čímž se brání možnosti jiných aplikací v přístupu k a modifikaci jeho konfigurace. Opravena je chyba v importu OpenPGP klíčů. Více viz kompletní přehled změn. Tails 3.2 ke stažení.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.