Hlavní navigace

Tails 4.11 podporuje trvalé uložení některých nastavení

23. 9. 2020

Sdílet

Tails hacker Autor: Tails

Nová verze na bezpečnost zaměřené Live distribuce Tails přináší jako novinku podporu uložení nastavení z uvítací obrazovky, konkrétně jazyka, klávesnice atd. Tato data je možno nově ukládat do trvalého úložiště Tailsu a pro jejich obnovení při novém spuštění systému stačí odemknout trvalé úložiště na uvítací obrazovce (v jeho nastavení je pak příslušná položka pro uvítací obrazovku).

Z dalších novinek je zde nová verze prohlížeče Tor Browser 10.0 (staví na Firefox 78.3.0esr, NoScript 11.0.44 a Tor 0.4.4.5), aktualizace Thunderbirdu na verzi 68.12, nové jádro Linux 5.7.17 (opět zlepšující podporu nového hardwaru), nastavení KeePassXC s novou výchozí lokací pro Passwords.kdbx, aktualizace python3-trezor na 0.11.6 (přidává kompatibilitu s novým Trezor Model T).

Kvůli chybě v nefunkčním nastavení Wi-Fi je nyní v Tailsu vypnuta funkcionalita Wi-Fi hotspotu. Opraveno je celkově několik bezpečnostních chyb. Kompletní přehled změn je k dispozici na domovském webu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2020 14:55

    bez přezdívky

    Užitečné, ale měli by si dávat dobrý pozor, aby se jim množství ukládanch dat nerozrostlo do rozměru, který už umožňuje fingerprinting. To "A" v názvu je přece jenom "Amnestic", takže opatrně hoši...

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.