Hlavní navigace

Tails 4.2 konečně přináší automatickou aktualizaci na vyšší verzi

8. 1. 2020

Sdílet

Tails hacker Autor: Tails

S železnou pravidelností přišla na svět další verze distribuce Tails. Vydání 4.2 přináší významná vylepšení v oblasti automatické aktualizace systému na vyšší verze. Až dosud například bylo nutné projít všechny dílčí verze mezi vaší starou a nejnovějším vydáním, nyní se umí systém povýšit rovnou na verzi nejvyšší, přičemž počet přeskočení verzí není limitován. Jediné omezení, které zůstává, je přechod mezi hlavními verzemi, což znamená, že ručně budou uživatelé nuceni provést upgrade na Tails 5.0, a to v roce 2021. Automatické aktualizace také vyžadují méně operační paměti a také bude stahováno o trochu méně dat než dosud.

Do systému přibyly nějaké nové nástroje, například utility pro příkazovou řádku používanou SecureDrop k analýze metadat leaknutých dokumentů na počítačích, které nemohou využít Additional Software. Dále jsou zde PDF Redact Tools pro odstranění metadat z PDF souborů před jejich zveřejněním, Tesseract OCR a také balík FFmpeg.

Nové verze stávajících aplikací zahrnují Tor Browser 9.0.3, Thunderbird 68.3.0 či jádro Linux 5.3.15. Opraven je jeden problém s KeePassX. Příští verze Tails 4.3 vyjde 11. února.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.