Hlavní navigace

Tails 4.22 opravuje chyby v asistentu Tor Connection

8. 9. 2021

Sdílet

Tails hacker Autor: Tails

Sešlo se několik problémů s novým asistentem pro připojení, tedy Tor Connection, a na ně se právě soustředí nová verze operačního systému Tails. Řeší chyby týkající se nastavení vlastního bridge, umožněno je ukládat jeden takový do persistentního úložiště, uživatel dále může ručně upravit hodiny, když připojení k Toru selže (zejména to prý pomůže lidem na východ od Londýna, kteří se připoují přes obfs4 bridge a obecně je nyní způsob připojení k Toru robustnější).

Dále je zkrácen timeout pro rozhodnutí, zdali se vůbec k Toru lze připojit, a to z 30 na 10 sekund. Naopak navýšena je doba pro plné nastartování Toru ze 120 na 600 sekund. Tor Connection nyní rychleji nahlásí selhání, kdy se vůbec k Toru nelze připojit a na pomalejších internetových přípojkách je robustnější. A v neposlední řadě je nyní možné se zkusit znovu připojit z chybové obrazovky.

Tor Browser byl aktualizován na verzi 10.5.6, Thunderbird na verzi 78.13 a tvůrci také přidali novější firmware pro grafické karty AMD, verzi 20210818.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.