Hlavní navigace

Taiwanská vláda hlasovala proti Microsoftu

17. 1. 2006

Sdílet

Taiwanský parlament v pátek odhlasoval novou snahu o ukončení závislosti země na software od Microsoftu. Žádá proto státní správu, aby v tomto roce snížila množství svých nákupů od MS o čtvrtinu.

Rezoluce se ovšem pravděpodobně setká s odporem dalších orgánů, zejména úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jeho zástupci zatím odmitli celou věc komentovat.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 1. 2006 20:00

  Ilfirin (neregistrovaný)
  Přesně tak mi to připadá. Je moderní se od MS otáčet, tak budem moderní. Přesně to vidím. Přeběhnou za velkého hurá jásotu na jiné produkty. Začnou řešit problémy, které nečekali. Po určité době zmatku se vrátí k MS produktům a všude budou hanit ty neMS.
  A toto by nebylo poprvé.
 • 17. 1. 2006 22:34

  JP (neregistrovaný)
  Ne, když nic jiného, tak vyvinou tlak na snižování ceny MS poduktů pro svůj trh. V lepším případě mohou prostředky, investované jinak do MS produktů nacpat do lokálních SW firem. Tohle se nedá prohrát, pokud se to udělá s rozumem, což snížení o 25% pravděpodobně je. Předpokládám, že si nechali vypracovat nějakou kvalitní analýzu; zrovna Taiwancům bych v tomhle docela věřil.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.