Hlavní navigace

Tapatalk hlásí únik databáze uživatelů a hesel

15. 12. 2014

Sdílet

Služba Tapatalk hlásí svým uživatelům vážný bezpečnostní incident: někomu se podařilo získat databázi uživatelů a hesel, bohužel v otevřené podobě. Problém se týká jen fóra na webu Tapatalku, ale pokud používáte heslo i na dalších službách, měli byste zbystřit. K průniku prý došlo pomocí pluginu třetí strany, který ovšem nebyl jmenován.

Podle provozovatelů služby nebyl žádný další systém napaden a probíhají audity, které by to měly s definitivní platností potvrdit. Všem uživatelům na fóru byla pro jistotu resetována hesla a provozovatel jim rozesílá informační mail, ve kterém je i odkaz na formulář se změnou hesla. Není to nejšťastnější řešení, uživatelé jsou často před klikáním na podobné odkazy varováni.

Tapatalk je aplikace pro přístup k různým diskusním systémům, nabízí implementační plugin pro phpBB3, IPBoard, Simple Machines Forum, Wordpress, Drupal a další aplikace. Uživatelé pak mají možnost přispívat do diskusí pomocí jednotné mobilní aplikace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.