Hlavní navigace

Technika, která zamíchá výsledky vyhledávání Google

9. 7. 2015

Sdílet

V dnešní době se každá společnost snaží držet své stránky na vrcholu výsledků vyhledávání pro relevantní klíčová slova. Tyto pozice mají velký dopad na návštěvnost samotného webu, a tedy i na případné zisky. Proto již dlouho existují různé optimalizační techniky označované jako SEO, které pokud webmaster splní, pomohou zvýšit PageRank (v případě vyhledávače Google) a vyšplhat výše ve výsledcích vyhledávání. Samozřejmě se lidé neustále snaží najít nové a nové techniky, jak by PageRank zvýšili.

Antivirová společnost Sophos informovala, že každý den detekují velké množství PDF dokumentů, které jsou označeny jako podezřelé. Po jejich rychlé analýze zjistili, že se někdo snaží oklamat Googlebota za pomoci těchto speciálně upravených PDF dokumentů. 

Zaměstnanci společnosti Sophos během testů vyzkoušeli vyhledat klíčová slova obsažená v těchto PDF dokumentech, což je dovedlo k velkému počtu podobných dokumentů umístěných na všemožných podezřelých stránkách. Navíc tyto dokumenty obsahovaly odkazy na další dokumenty, vytvářející tak tzv. „back link wheel“.

HTML stránky obsahující velké množství klíčových slov, které jsou na ni uměle umístěny, jen aby se zvýšil PageRank, Google již dlouho detekuje a za tuto činnost penalizuje. Bohužel PDF dokumentům důvěřuje více, než běžným HTML stránkám.

(Zdroj: Sophos Blog)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.