Hlavní navigace

Telefony Samsung a LG dostanou aktualizaci na Android 4.0 ICS

3. 11. 2011

Sdílet

Uživatelé operačního systému Android jsou velmi hákliví na podporu od výrobců. Ti občas nechtějí vydávat aktualizace na nové verze Androida pro starší telefony. Aktualizace jim nepřinese okamžitý zisk a případná věrnost a dlouhodobější dopady se už měří obtížně.

Minulý týden se objevily zprávy, že LG nevydá aktualizaci na Androida 4.0 ICS pro svůj nejlepší telefon Optimus 2X. To samozřejmě zvedlo jejich majitele ze židle, zvlášť když do té doby nedostali ani aktualizaci na Androida 2.3. Informace pocházela z Facebook účtu jedné z poboček firmy LG, takže vypadala vcelku důvěryhodně. Nyní už víme, že aktualizace na ICS bude a plán na její realizaci by nám měl být sdělen někdy po uvolnění ICS Googlem.

Aktualizaci svých zařízení na ICS potvrdil také Samsung.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 11. 2011 17:00

  Zubozrout (neregistrovaný)

  S LG mám velmi špatné zkušenosti, konkrétně s Honeycomb tabletem LG G-Slate. Aktualizace téměř žádné - až na konci srpna update na Android 3.1 a navíc jako bonus přišel s aktualizací zablokovaný bootloader.
  LG se evidentně rozhodlo, že půjde proti aktuálnímu trendu (HTC i další výrobci svá zařízení odemykají) a navíc dokazuje, že je zákazníci nezajímají - zařízení už máte a my máme peníze.
  Je smutné, že si zákazník koupí nějaký přístroj a kromě toho, že LG updaty příliš nezajímají, ještě navíc nemůže do zařízení vůbec hrabat, jakoby ho měl pouze dlouhodobě zapůjčené.
  Jinak G-Slate je velice pěkný kousek hardwaru, bohužel na podporu LG v tomto případě nadávají snad všichni, co si jej koupili, viz: http://www.g-slatefans.com/t204-lg-locking-the-bootloader-on-31-click-here

 • 4. 11. 2011 6:50

  Lampa (neregistrovaný)

  Neni to jen LG. Staci se trosku podivat do historie na Samsung Galaxy S, taky se to porad odkladalo, odkladalo, ale nakonec to potom vyslo (rocni zpozdeni, mozna vice). Jeste ze existuji alternativni ROM

 • 4. 11. 2011 8:13

  Bob (neregistrovaný)

  Jelikoz vyse uvedeny model vlastnim, uz aby ta aktualizace byla, potrebuje to jako sul (pokud to tedy nebude mit o dost vetsi pametove naroky, protoze pameti se mi moc nedostava :( )

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.