Hlavní navigace

Telegram dosáhl sta miliónů aktivních uživatelů

24. 2. 2016

Sdílet

Bezpečný a nezávislý komunikátor Telegram dál pokračuje v růstu. Na blogu služby bylo oznámeno, že počet aktivních (měsíčně) uživatelů už dosáhl sta miliónů. Denně jsou zodpovědní za cca 15 miliard doručených zpráv. Každý den pak přibývá 350 tisíc nových uživatelů. Zdá se, že už se do velké míry začíná projevovat síťový efekt.

Pro srovnání, dominantní komunikační služba WhatsApp vlastněná Facebookem se může pochlubit desetinásobkem aktivních uživatelů. Pokud ale přihlédneme k tomu, že Telegram nemá k dispozici takové prostředky a vstoupil už na celkem rozvinutý trh, stamilión uživatelů představuje velký úspěch. Ukazuje se, že nezanedbatelné části uživatelů na bezpečnosti komunikace přece jen záleží.

(Zdroj: Wired)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 2. 2016 22:43

  ppp (neregistrovaný)

  A end-to-end encryption pre web stale v nedohladne, coz je skoda a dosti cudne, vzhladom k tomu ze je to prezentovane ako bezpecna sluzba...

 • 24. 2. 2016 23:29

  sig (neregistrovaný)

  tak. Prvni jsem zkusil telegram, pak jsem zjistil nekolik nedostatku (treba vlastni crypto, neni default sifr,...) a nejlepsi se mi zda Signal.

 • 25. 2. 2016 10:08

  Franta (neregistrovaný)

  Jsou desktopovi klienti, kteří end-to-end šifrování podporují, např. Pidgin a Cutegram. U Telegramu je super, že si člověk může vybrat klienta podle své libosti. Nevyhovuje oficiální? Je tu řada neoficiálních.