Hlavní navigace

Telegram je v hledáčku německých úřadů, ty nevyloučily ani jeho blokování

13. 1. 2022

Sdílet

Telegram Autor: Depositphotos

Německé úřady nevyloučily možnost blokování komunikační služby Telegram, která je podle nich zneužívána jako platforma pro extremistické skupiny. Pokud bude zjištěno, že služba porušuje evropské právo, jsou úřady připraveny uvažovat o jejím blokování. Odstavení by bylo velmi vážným a jednoznačně posledním řešením, řekla ministryně vnitra Nancy Faeserová německému deníku Die Zeit.

Služba se stala v posledních dnech terčem kritiky, protože pravicoví extremisté ji používají, aby organizovali demonstrace proti vládním pandemickým politikám, z nichž některé vyvrcholily násilím. Probíhá také vyšetřování údajných výhrůžek Manuele Schwesigové, zástupkyni spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.

Ve středu řekl mluvčí německého ministerstva vnitra, že probíhají jednání o možných opatřeních proti Telegramu. Podle jeho slov ale zatím není jasné, jaké právní a technické postupy budou nutné k vypnutí služby.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.