Hlavní navigace

Telegram rozšiřuje nabídku jazyků, přidat lze češtinu i slovenštinu

13. 12. 2018

Sdílet

Telegram jazyky

Komunikační nástroj Telegram doposud ve svých oficiálních klientech podporoval úzkou skupinu nejrozšířenějších jazyků. Už delší dobu ale nabízí překladatelskou platformu, na které je možné vytvářet také další jazykové balíčky. Nyní byly balíčky zpřístupněny uživatelům a kdokoliv má možnost vytvářet další jazyky. Dobrou zprávou je, že mezi překlady je také čeština a slovenština.

Zatím jde o betaverze, takže jazyk je potřeba přidat manuálně. Je to ale velmi snadné, stačí kliknout na odkaz: česky, slovensky. Aplikace se vás zeptá, zda si přejete jazyk doinstalovat a pokud akci potvrdíte, prostředí se okamžitě přepne a nový jazyk se objeví v nastavení. Pokud objevíte ve vyvíjeném jazyce chybu, můžete rovnou v překladatelském rozhraní navrhnout úpravu.

Telegram také přichází s dalšími novinkami jako je vylepšené prohlížení obsahu v Instant View 2.0, klient pro Android dosáhl verze 5.0 a umí lépe pracovat s médii, ořezávat profilové fotografie nebo zoomovat video.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 12. 2018 23:03

  J ouda (neregistrovaný)

  Mimochodem, další nezveřejněná featura pětkové řady je, že automaticky používá DNS over HTTPS, a to i když nemusí, teda konkrétně dns.google.com, pro jistotu s plným user agentem (i když o co jde je jasné i z resolvovaného hosta apv2.stel.com). Vypnout to v aplikaci (pokud nejsem slepej) nejde.
  Telegram 5.1 na iPhone.
  (Zajímavé je, že DNS HTTPS dotaz to pošle i přes systémovou proxy když je nastavená, ale samotnou komunikaci to umí jen napřímo, docela nekonzistentní chování)

  Trochu nemilé pro ty, kdo používaj Telegram právě aby nebyli v dosahu velkých bratrů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.