Hlavní navigace

Telegram už nevyžaduje SIM kartu, anonymní číslo je možné získat na platformě Fragment

8. 12. 2022

Sdílet

Telegram anonym Autor: Telegram

Většina dnešních komunikačních platforem využívá jako propojovací údaj telefonní číslo. To se ovšem některým uživatelům pochopitelně nelíbí, protože by si rádi zachovali své soukromí a nesdíleli citlivý údaj na veřejné platformě. Telegram se tento gordický uzel snaží rozetnout pomocí blockchainu.

Jeho blockchainová služba Fragment umožňuje získat anonymní telefonní číslo s předvolbou +888 a zaplatit za něj kryptoměnou Ton. Na té bylo dříve možné v aukci získat zajímavá uživatelská jména, nyní k nim přibyla také telefonní čísla. Jakmile se vám podaří číslo získat, je zapsáno do blockchainu a je navždy vaše. Můžete ho zveřejnit, dále prodat nebo použít pro přihlášení k Telegramu.

Fragment pomáhá financovat provoz Telegramu, jeho šéf Pavel Durov tvrdí, že za necelý měsíc uživatelé utratili 50 milionů dolarů za uživatelská jména. Telegram bude schopen platit servery, provoz a mzdy potřebné pro další budování nových funkcí a podporu těch stávajících. Zatímco některé jiné aplikace považují své uživatele za nástroj k maximalizaci příjmů, my považujeme příjmy za nástroj k maximalizaci hodnoty pro své uživatele, píše Durov.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?