Hlavní navigace

Téměr tři čtvrtiny zpráv na Twitter.com zůstanou bez odezvy

12. 10. 2010

Sdílet

Na serveru Sysomos.com se můžete podívat na trošku statistiky o oblíbené mikroblogovací službě Twitter.com. Podle jejich měření za poslední dva měsíce proběhlo sítí 1,2 miliardy zpráv. Z toho jen 29% se dočkalo reakce (odpovědi typu @ nebo předání dál typu RT).

Dále se zde dovíme, že když na vaši zprávu nikdo nezareguje do hodiny po vydání, tak už je jen 8% šance, že na ni někdo zareaguje vůbec. Zajímavé je také, že přes Twitter se minimálně konverzuje. Když už vám někdo na vaši zprávu odpoví, tak v 85% případů se reakce z vaší strany již nedočká.

Statistika
(Zdroj obrázku: Sysomos.com)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 10. 2010 12:33

  Kaacz (neregistrovaný)

  Ja napriklad jsem nikdy nepochopil, k cemu ty "vykriky do tmy" jsou dobre.
  Na cerstve upozorneni zpravodajskych serveru pouzivam RSS.
  Ale i ja jsem si nasel svuj zpusob pouzivani Twitteru. Ktery defakto nikdo necte a ani o to nemam zajem. Pouzivam ho jako "muj mily denicku" k dokumentaci ochutnavani pivek, je to tak akorat pocet znaku. Sam pro sebe, dostupne odkudkoliv a protoze si samozrejme uz napamatuju, co dobreho jsem vcera ochutnaval, davam pripadne kamaradum odkaz, tam si to prectou. Pravda, ted po zmene zpusobu login mi nejde ma oblibena aplikace, takze to flakam .. :-)

 • 13. 10. 2010 9:05

  Ondřej Tůma

  Jde opravdu o způsob použití té služby. Já to používám napůl jako doplněk blogu, občas prostě člověk potřebuje něco vyřvat do světa (bez ohledu na to, zda ho někdo poslouchá :D).

  A taky sem zjistil, že to používám i trochu jako poznámkový blog, s tím že ty poznámky sou veřejné můžou přijít vhod i někomu jinému :) A když se nad tím tak zamyslím, tak je to zřejmě právě to, pro co by se to využívat mělo :D

Byl pro vás článek přínosný?