Hlavní navigace

Těžaři Bitcoinů ve Venezuele se musí zaregistrovat

19. 12. 2017

Sdílet

Venezuela je už delší dobu zmítána nemalými společenskými i ekonomickými problémy a její měna (bolívar) neustále ztrácí svoji hodnotu. Žádné zásadní řešení není v dohledu, čím asi lze odůvodnit i aktuální vládní krok související s nejpopulárnější kryptoměnou.

Řada lidí ve Venezuele začala právě bitcoin používat jako vhodnější „oběživo“ (asi netřeba příliš připomínat, že narozdíl od bolívaru jeho hodnota výrazně roste). Tím ale dochází k další destabilizaci ekonomického stavu země a vláda nyní zavádí regulaci. Každý těžař bitcoinů (a obecně kryptoměn) se musí registrovat a musí počítat s tím, že jeho činnost bude daněna.

Online registr těžařů má být zprovozněn 22. prosince. Není však jasné, jak si Venezuela představuje technickou realizaci celé věci, faktem ale je, že v minulosti byli tu a tam už dříve zatýkání těžaři. Většina elektřiny ve Venezuele pochází ze státem sponzorovaných zdrojů, pročež mohou být bitcoiny de facto považovány za vládní majetek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.