Hlavní navigace

The Battle for Wesnoth 1.14 je na Steamu

2. 5. 2018

Sdílet

The Battle for Wesnoth 1.14

Tři a půl roku po verzi 1.12 přichází strategická hra The Battle for Wesnoth s verzí 1.14, která je nyní dostupná i na platformě Steam pro Windows, macOS i Linux. Tvůrci zapracovali na modernizaci enginu, opravě chyb, vylepšení rozhraní, novém obsahu a dalších věcech.

V pozadí programu došlo k přechodu od SDL 1.2 na výrazně novější verzi 2.0. Tím bylo vyřešeno spoustu chyb týkajících se jak operačních systémů, tak hardwarové kompatibility. Výrazně se zlepšila třeba podpora běhu přes celou obrazovku na více monitorech.

V duchu doby, kdy lze monitor s rozlišením 3840×2160 koupit kolem 6500 Kč, dostalo hlavní menu nové 4k pozadí, o nové hudební téma se postaral Mattias Westlund. Nové jsou i fonty, díky čemuž jsou texty ve hře čitelnější na různých typech hardwaru. Spousta jednotek dostala nové animace či nové portréty. Do hry přibyla spousta nového terénu (zejména pro vnitřní prostory a podzemí), nová je třeba voda i láva. Mnoho vesnic zohledňuje denní dobu. Byla vylepšena též spousta zvuků jednotek i u samotného uživatelského rozhraní hry. Došlo na spoustu dalších novinek, a to i v multiplayeru. K dispozici je též kompletní přehled novinek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.