Hlavní navigace

The Elder Scrolls: Arena i Daggerfall zdarma na Steamu

27. 4. 2022

Sdílet

The Elder Scrolls: Arena Autor: Bethesda

Na platformě Steam lze nyní jako Free to Play nalézt i dvě klasiky herní série The Elder Scrolls od Bethesdy, tedy první díl Arena z roku 1993 a jeho nástupce Daggerfall z roku 1996. Oba tituly se objevily již dříve zdarma u samotné Bethesdy v rámci dřívějších výročí vydání, nyní je zpřístupnil nejrozšířenější Steam.

Doplňme, že Areana vyšla zhruba ve stejné době jako původní Doom. Oproti němu se vyznačovala obrovským otevřeným světem (ač se většina věcí v něm neustále opakovala).

Daggerfall posunul laťku ještě dále a dodnes jde o jednu z her s největším herním světem vůbec. Oba tituly, zejména Daggerfall ale „prosluly“ i hromadou chyb, kdy Daggerfall dokonce nebylo možné bez patchů ani dohrát. Dnes je možné hrát i jeho komunitní remasterovanou edici využívající engine Unity.

Na tyto dva díly pak navázaly též legendární tituly Morrowind, Oblivion a Skyrim, již využívající hardwarovou 3D akceleraci na platformě Windows/DirectX. Skyrim nakonec tvůrce dostal na prakticky všechny myslitelné platformy a i nyní, více než 10 let od jeho vydání hru stále podporuje (loni v listopadu vyšla výroční edice s dalším obsahem). Ale to je již jiný příběh.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.