Hlavní navigace

Thunderbird 12 rozšiřuje podporu typů úložišť pošty

30. 12. 2011

Sdílet

Jedním z často diskutovaných témat je i formát uložené pošty. Thunderbird v současné době používá formát MBOX, který má svoje výhody (rychlost čtení a ukládání nových mailů), ale i nevýhody (omezení velikosti složky, pomalé mazání).

V aktuální vývojové verzi 12 se objevila podpora i pro další typy úložišť. Neznamená to však, že by MBOX z Thunderbirdu zmizel. Pouze během vytváření nového účtu budete moci změnit z výchozího MBOX na třeba například Maildir.

O této změně se diskutovalo již koncem loňského roku a nyní si ji již můžeme vyzkoušet v praxi.

(Zdroj: Mozilla.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 12. 2011 12:03

  Peter (neregistrovaný)

  Snad mu to k niecomu pomoze, pretoze stale je to pre mna nepouzitelny postovy klient. Pri praci s desiatkou uctov s viac ako 10.000 spravami som sa naucil, pri rannej kontrole posty, relaxacne vychutnavat kavicku.
  Napriklad ten prirucny klient v Opere pouziva mbox tak, ze kazda sprava je ulozena zvlast v adresari roku, mesiaca a dna. Tym je import, ci archivacia konkretnej spravy v dany den jednoduchsia aj mimo samotneho postoveho klienta.

 • 2. 1. 2012 13:51

  Inkvizitor (neregistrovaný)

  Ja mam radove stejne mnozstvi posty (IMAP) a neustale mam problemy se zamrzanim Thunderbirdu (na dvou strojich s Linuxem - 32 a 64 bitova distribuce a Windows 7). Jakztakz to funguje, ale muj primarni klient se od konce minuleho roku jmenuje Mutt. Thunderbird je ovsem pres vsechny chyby porad #2, protoze KMail takove mnozstvi zprav v IMAPu proste nedaval a s Operou jsem rovnez nebyl spokojen.