Hlavní navigace

Thunderbird bude výchozím pošťákem v Ubuntu

6. 7. 2011

Sdílet

Už před časem se začalo hovořit o výměně e-mailových klientů v Ubuntu a nyní byla tato výměna schválena. Výchozím programem pro práci s poštou už tedy od příštího vydání nebude Evolution, ale známější Thunderbird. Pokud nové Ubuntu testujete, dočkáte se změny už ve čtvrtek ve druhé alfa verzi.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 7. 2011 10:31

  ABC (neregistrovaný)

  Sám Thunderbirda používám několik let, tak změnu vítám. Sice není problém Evolution doinstalovat, ale Thunderbird zdaleka v současné době neobsahuje tolik funkcí jako Evolution. Mám na mysli například kalendář, který v Thunderbirdu chybí úplně a rozšíření Lightning rozhodně není možné brát jako náhradu.

 • 6. 7. 2011 11:36

  Ivan (neregistrovaný)

  Na druhou stranu je Evolution svazan s gnome az moc. Ja se do prace pripojuju pres VPN do exchange, kde mam i kalendar. Kdyz ale kliknu na kalendar v liste gnome tak mi vytuhne WM - cely je to nejaky propojeny a kdyz nemam vytocenou VPNku tak nesmim klikat na kalendar gnome.
  Osobne bych u postovniho klienta uvital mene funkci a vice stability.

 • 6. 7. 2011 18:19

  Pavel Šimerda (pavlix) (neregistrovaný)

  Odkaz na bugreport?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.