Hlavní navigace

Thunderbird přinese podporu OpenPGP, nahradí tak rozšíření Enigmail

9. 10. 2019

Sdílet

Thunderbird GnuPG

Mozilla na svém blogu oznámila, že její e-mailový klient Thunderbird příští rok přijde s integrovanou podporovanou standardu OpenPGP. Požadavek na tuto vlastnost byl uživateli vznesen už před více než 20 lety a dlouhodobě patří mezi funkci, pro kterou uživatelé nejčastěji hlasují.

Pro šifrování či podepisování pošty tedy už nebudete muset používat rozšíření Enigmail, které bude podporováno jen do konce podpory Thunderbirdu 68, tedy do podzimu příštího roku. Poté už bude možné v Thunderbirdu provozovat už jen rozšíření používající API WebExtensions.

Do té doby budou uživatele přesměrováni na integrovanou podporu OpenGPG přímo v klientu Thunderbird. K dispozici bude funkce pro automatické převedení klíčů i nastavení z Enigmailu. Na vývoji integrace se podílí Patrick Brunschwig, který je dlouholetým vývojářem rozšíření Enigmail.

Novinka by se měla objevit v Thunderbirdu 78, který je plánován už na léto příštího roku. E-mailový klient Mozilly doposud podporoval konkurenční řešení v podobě standardu S/MIME, který využívá jiného principu a staví na certifikačních autoritách a certifikátech. Další podrobnosti najdete na nové stránce na wiki.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.