Hlavní navigace

Tizen pravděpodobně nebude postaven na Waylandu

12. 1. 2012

Sdílet

Když byl MeeGo ještě na pořadu dne a Intel plánoval, jak s ním vypustí první zařízení, jeho vývojáři chtěli použít Wayland pro vykreslování uživatelského prostředí. Před pár dny byly uvolněny zdrojové kódy a Michael Larabel ze serveru Phoronix neváhal a hned se začal po Waylandu shánět. Zdrojové kódy sice nejsou kompletní, ale nevypadá to, že by Wayland byl pro Tizen prioritou a spíše se bude upínat k X.Org. Na rozdíl od X.Orgu není v repositáři po Waylandu ani stopa.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 1. 2012 14:16

    Kaacz (neregistrovaný)

    Sotva stihli dat dohromady ten dort, co pejsek s kocickou upekli. Kde zadny z prispevatelu se zatim waylandem nezabyval, tak kde by se tam asi po nem vzala stopa? Az se usadi merge projektu, pak je cas na vymenu xorgu waylandem. A byla by to skoda, kdyby to neudelali, na mobilnich zarizenich by to byl prinos, v 99% procentech pouzivani je tam halda funkci (napr. sitova prenositelnost) molochu x11/xorg zbytecne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.