Hlavní navigace

Tmavý režim v iOS a Androidu může šetřit i desítky procent baterie

22. 10. 2019

Sdílet

iPhone XR

Že některým technologiím v principu z hlediska spotřeby více vyhovuje tmavý obraz, víme desítky let. Totéž platí pro současné OLED displeje moderních telefonů, což aktuálně přeměřil PhoneBuff. Úspora při použití tmavého režimu OS a aplikací (které to podporují) může dosahovat i skoro třetinu výdrže. Zavedení tmavého režimu v iOS i Androidu v nedávné době tak dává smysl.

Dlužno samozřejmě doplnit, že v případě telefonů s LCD panelem se až tak zásadní úspora nekoná, protože podsvícení je stále stejné. Stejně tak se úspora liší podle nastaveného jasu displeje, tedy při použití venku je jiná než ve vnitřních prostorách. Obecně lze také doplnit, že úspornější tmavý režim může vést k omezení stavů, kdy svůj telefon na cestách člověk „vytříská“ pod cca 1/4 kapacity akumulátoru, kdy už klesá jeho celková životnost a stejně se nižší spotřebou sníží i počet nutných dobíjecích cyklů akumulátoru.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.