Hlavní navigace

TomTom přišel s bezplatnou navigací pro Android. Ta má však omezení

26. 3. 2015

Sdílet

TomTom přišel s novou GPS aplikací pro chytré telefony s Androidem, jež je dostupná zdarma. Nabízí všechny rozšířené funkce, které se objevují u klasických TomTom navigací, tzn. zobrazování budov ve 3D, hlasový systém, dopravní informace, vyhledávání podle názvu místa a offline mapy celého světa.

Bezplatná aplikace má však omezení v počtu kilometrů, po které bude fungovat (navigovat). Limit je u ní stanoven na 75 km měsíčně, což bude dostačovat jen na vyzkoušení či pro příležitostné řidiče. V případě, že toto omezení nebudete chtít akceptovat, si budete muset pořídit roční předplatné za 550 Kč nebo výhodnější tříleté za 1235 Kč.

V původním modelu nákupu TomTom aplikací se platila jednorázová částka, která byla v případě evropské navigace rovna 2000 Kč a již nebylo nutné řešit licence. Nově bude potřeba licence obnovovat.

Jestliže vlastníte starší verzi aplikace, můžete na novější přejít za symbolických 14 Kč na první 3 roky. Důvodem, proč tak učinit, může být mimo jiné konec vydávání aktualizací pro starší aplikaci, ke kterému dojde 1. října 2015. Samotná aplikace samozřejmě bude fungovat dál.

(Zdroj: AndroidMarket)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.