Hlavní navigace

Tor Browser 7.0 staví na Firefoxu 52 ESR, zvyšuje izolaci i nároky na systém

9. 6. 2017

Sdílet

Vývojáři uvolnili novou verzi prohlížeče Tor Browser s označením 7.0. Ta jako základ používá Firefox 52 ESR, což přináší řadu pozitivních změn: ve výchozím stavu má v Linuxu a macOS zapnutou podporu více procesů (Electrolysis) a sandboxing, což by mělo mít pozitivní dopad na výkon i bezpečnost. Ve Windows se na podpoře ještě pracuje.

Zároveň mohou uživatelé Linuxu a macOS zvýšit bezpečnost tím, že ke komunikaci s Tor klientem použijí Unix Domain sockets. Vyžaduje to ovšem sandboxovací mechanismus, který zabrání nechtěné komunikaci pomocí TCP/IP. Opět to ale časem pomůže k lepšímu oddělení Tor Browseru od zbytku světa.

Bohužel tyto změny také přinášejí vyšší nároky na operační systém a hardware: v Linuxu přestala fungovat podpora ALSA a pro zvuk potřebujete PulseAudio, na Windows je vyžadována v procesoru podpora instrukcí SSE2 a uživatelé macOS potřebují alespoň verzi 10.9.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.