Hlavní navigace

Trh s netbooky prý i letos poroste

19. 5. 2010

Sdílet

Společnost ABI Research na letošní rok předpověděla, že trh s netbooky bude pokračovat v růstu a prodat by se mělo na 58 milionů těchto levných mobilních počítačů. V loňském roce přitom firma předpověděla prodeje na 35 milionů a výsledek předčil očekávání, když se netbooků nakonec prodalo 36,3 milionů. Letošním prodejům prý bude nahrávat i nová řada ‚PRO‘ netbooků, která je očekávána na letošní léto. Nabídne větší displeje a vyšší výkon.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 5. 2010 11:41

  Tylnesh (neregistrovaný)

  Hmm… väčší monitor a lepší výkon, kdeže sme to už počuli… Nebude sa to volať laptop? :D

 • 19. 5. 2010 14:04

  nomono (neregistrovaný)

  Přesně tak :)
  Poslední dobou si tohoto trendu všímám čím dál víc a to i u softwaru.
  Nejdříve přijde skvělá, lehká alternativa něčeho zaběhnutého, těžkopádného. Po nějaké době se začne v recenzích zmiňovat, že sice dobrý, ale že tomu chybí ty a ty funkce. To vytvoří po chvíli tlak na vývojáře/výrobce a on je začne přidávat za jásotu recenzistů. Po nějaké chvíli začne být výrobek čím dál těžkopádnější, což nikomu nevadí do té doby, než se objeví nová alternativa… A vše začne zase od začátku.

 • 20. 5. 2010 11:09

  dustin (neregistrovaný)

  Souhlasím. 9" netbooky s SSD téměř vymizely, přitom třeba eeečko 901 je velice praktické. Ani malé 7" nelze již běžně u nás sehnat. Dají se poslat ze zahraničí, ale to je tak všechno.

  Nový netbook pod 5k bez DPH včetně nainstalového funkčního OS? Nereálné. Všechny nové modely netbooků prodávané u nás mají ten osekaný Win7 starter a upgrade stojí další 2k.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.