Hlavní navigace

Tři floppy distribuce

1. 6. 2010

Sdílet

Éra 3,5" disket sice končí oficiálně za necelý rok, ale stále existují distribuce, které se na ně snaží za každou cenu nacpat. Takových projektů je více a v blogpostu na kmandla.wor­dpress.com naj­dete hned tři.

Pokud vás zajímá, co se do tak stísněného prostoru může vejít, tak věřte, že budete moci pracovat s e-maily, prohlížet web, tisknout, kreslit a dělat i další běžné činnosti. Na to vše vám bude stačit počítač s pár MB paměti, disketovou mechanikou a jedna disketa.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 6. 2010 21:53

  vks

  Přemýšlím o investici do pidinoutbůčku, a říkal jsem si, že použití bloatware operačních systémů nemusí být výhodné (obzvláště, když se někdo bude pokoušet mi nějakou takovou distribuci „velmi“ levně prodat za cenu rovnající se minimálně polovině ceny hardware…
  Myslím, že takovéhle minimalistické systémy jsou sice extrém, ale něco na čem by se dalo stavět… Nějaký kompromis se určitě najde…
  dat do tohohle sazeč texu, kompilátor, apač+php+{pg/my}sql nejake ide a nejaky browser, a bylo by to idealni na praci…

 • 2. 6. 2010 9:28

  Peto_MiG (neregistrovaný)

  Na floppyfw sme skoro zabudli. Alebo tu nejde o jednoúčelové distribúcie?

 • 2. 6. 2010 10:18

  sedd (neregistrovaný)

  Ked som kedysi hladal co najlepsie vybaveny Linux s co najmensimi hw narokmi tak som nasiel Deli Linux (akurat sa neinstaluje z diskiet, aj ked spustenie instalcie z nich ide).
  Mozno niekomu pomoze: http://www.delilinux.de/
  Fotky hovoria sami za seba: http://www.delilinux.org/wiki/doku.php?id=screenshots