Hlavní navigace

Turris Omnia 2022 s 10Gb porty a čtyřjádrovým 64bitovým procesorem

5. 11. 2021

Sdílet

Turris Omnia 2022 Autor: CZ.NIC

Prototyp jednoho z nejvýkonnějších routerů na evropském trhu se vůbec poprvé představí českým uživatelům. Nová generace superbezpečného routeru Turris Omnia s pracovním označením „2022“ nabídne jako první zařízení vyvíjené a vyráběné v Evropě dva 10Gb porty a ve spojení s dynamickým firewallem a bezpečnostním systémem Turris Sentinel posune domácí zabezpečení na novou úroveň.

Prototyp Omnia 2022 bude prvním routerem pro koncové zákazníky vyráběným v Evropě, který nabídne dva 10Gb porty (ve výchozím stavu WAN a LAN) pro hardwarové připojení externích zařízení. Kromě toho bude osazen 64bitovým čtyřjádrovým procesorem taktovaným na 2 GHz a operační pamětí minimálně 4 GB. Implementace WiFi 6 zajistí rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení se všemi zařízeními, volitelný modul 5G umožní nejrychlejší bezdrátové připojení k internetu a instalovaný SSD disk poskytne prostor pro instalaci mnoha dodatečných open-source aplikací.

Čeští uživatelé se s prototypem routeru, který zaštiťuje správce české národní domény CZ.NIC, mohou seznámit v rámci letošního ročníku konference Internet a technologie 21.2. Prototyp nového routeru Omnia 2022 jsme již představili v USA na setkání komunity poskytovatelů internetu a dalších odborníků WISPAPALOOZA. Velmi kladné ohlasy ze strany návštěvníků nás utvrdily v tom, že jsme se vydali správným směrem a že se jedná o revoluční produkt, který nám pomůže značku Turris výrazněji prosadit na americkém trhu. Poskytovatelé internetu ocenili jak výkon, tak i komplexní inteligentní bezpečnostní vlastnosti systému Turris Sentinel, který dokáže díky našemu systému vyhodnocujícímu nejnovější hrozby a automatickým aktualizacím zachytit a izolovat většinu kybernetických útoků, kterými se hackeři snaží získat kontrolu nad routerem, komentuje Petr Palán, šéf projektu Turris.

Dynamický firewall v routeru Omnia, kterým prochází veškerý síťový provoz, rozpoznává a zachycuje útoky na všechny možné typy připojení a chrání tak všechny chytré produkty zapojené v síti za routerem jako například bezpečnostní kamery, dětské chůvičky či chytré zámky. Pomáhá také bránit uživatele před krádeží identit a přístupových údajů k internetovým službám, mezi které patří i internetové bankovnictví.

Našli jste v článku chybu?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.