Hlavní navigace

Twitter omylem zablokoval tisíce účtů

12. 2. 2015

Sdílet

Robotické účty jsou na Twitteru velký problém. Uživatelé si často zakládají účet pouze pro sledování jiných, ale sami nic netweetují. Aby na svém účtu měli alespoň nějaký obsah, napojují je na další sociální sítě, kde již jsou aktivní. Najít správnou metodu pro oddělení takovýchto neaktivních účtů od účtů založených robotem je těžký úkol. 

Twitter na zmíněné rozlišení human od non-human účtů používá vlastní skript. Ten však včera špatně vyhodnotil některé účty a tisícům uživatelů je omylem zablokoval. Ti museli následně projít procesem pro jejich odblokování.

„Between 15:18 and 16:11 PST today, some users were unable to Tweet and received a notice telling them they’ve been locked out. This issue has now been fully resolved. We apologize for any inconvenience caused by this. We are aware of an issue where some users are unable to Tweet and have received a notice telling them they’ve been locked out. Our engineers are currently investigating this issue.“

(Zdroj: Twitter.com)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.