Hlavní navigace

Twitter: uživatelé klientů třetích stran tvoří minoritu

26. 10. 2010

Sdílet

Před časem byla zveřejněna statistika přístupů unikátních uživatelů k mikroblogovací platformě Twitter zohledňující podíl jednotlivých přístupových možností.

Hned 78% podíl patří oficiálnímu webovému rozhraní na twitter.com, které nedávno prošlo redesignem. Mobilní verzi na m.twitter.com patří 14% podíl. Po osmi procentech náleží i přístupu přes SMS a oficiálního klienta Twitter for iPhone. O procentní bod menší podíl pak má Twitter for BlackBerry.

Až na šestém místě najdeme první řešení třetí strany, konkrétně službu pro publikováno obrázků Twitpic se 4% podílem. Aplikace TweetDeck a Echofon mají shodně po třech procentech a to jde ještě o součet jejich desktopových a mobilních verzí.

Twitter
(Zdroj obrázku: Blogspot.com)

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2010 14:44

  Karel (neregistrovaný)

  Možná by stálo za to zdůraznit u čísel to, co zdůrazňuje i originální blog - někteří uživatelé používají více různých klientů a tak se započítají do více klientů, proto je součet více než 100 procent. Graf tedy říká, že 78 procent uživatelů tam někdy chodí přes twitter.com, 14 procent tam někdy chodí přes m.twitter.com atd. Ve výsledku to pro alternativní klienty nevypadá tak špatně, je to sice stále minorita, ale v porovnání s procentem uživatelů Linuxu se jedná o obří podíl.

 • 28. 10. 2010 10:58

  Kaacz (neregistrovaný)

  Twitter asi potrebuje zamlzit jeho posledni nepopularni kroky.

  1) Nekteri klienti uzivaji k pristupu web rozhrani jako datovy pristup.
  2) po nepopularni zmene prihlasovani spousty klientu odpadlo a nekterym uzivatelum defakto nic jineho nez klasicky web nezbyva.

Byl pro vás článek přínosný?