Hlavní navigace

TyPhone: smartphone postavený na Raspberry Pi

14. 4. 2015

Sdílet

David Hunt tráví svůj volný čas sestrojováním různých zařízení. Minulý rok kupříkladu sestavil funkční prototyp telefonu nazvaný PiPhone s dotykovým ovládáním, který pohánělo Raspberry Pi.

Huntovym nápadem se inspiroval Tyler Spadgensky, který vytvořil dokonalejší zařízení s označenim TyPhone. Co je nového? TyPhone umí pořizovat fotky (a poslat je do Dropboxu či na jiné zařízení), posílat SMS, spravovat baterii a přijímat hovory.

Pro zařízení byl vytisknut kryt na 3D tiskárně a napsán vlastní OS v Pythonu.

Za zmínku stojí i Davidovy předešlé projekty, které se budou líbit především fotografům. Lapse-Pi Touch je zařízení pro ovládání kolejnice a fotoaparátu pro sběr fotografií vhodných pro time lapse videa. Drop Pi je zařízení pro zachycení dopadající kapky. Zmíněné projekty rovněž staví na Raspberry Pi a zpravidla představují nižší náklady než v případě komerčního řešení.

(Zdroj: RaspberryPi.org)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.