Hlavní navigace

Uber má další problémy. V Kalifornii dostal pokutu 7,3 milionů dolarů

16. 7. 2015

Sdílet

Služba Uber, prostřednictvím které si zákazníci objednávají řidiče pomocí mobilní aplikace, neustále čelí různým soudním sporům. Firma se kupříkladu rozhodla přerušit poskytování svého přepravního servisu ve Francii. Její služby řidiči taxi vnímají jako nekalou alternativu k taxislužbě. Z toho důvodu zde proběhlo několik protestů, které často provázelo násilí. Francouzský nejvyšší soud ji nakonec v květnu 2015 vyloučil z taxislužby. V září minulého roku měla služba zase problémy v Německu. Zde na základě žaloby jedné z největších tamních taxislužeb Taxi Deutschland, zakázal soud firmě nabízet služby prostřednictvím mobilní aplikace na celém území Německa.

Nyní orgány amerického státu Kalifornie udělily firmě Uber pokutu ve výši 7,3 milionů dolarů, za odmítnutí sdílet podniková data, včetně protokolů z jízd a detaily nehod. Podle vrchní soudkyně Karen V. Cloptonové firma Uber nesplnila zákony, jejichž cílem je udržet cestující v bezpečí. A to i poté, co ji byl dán rok na to, aby tak učinila. Uber má teď 30 dní na zaplacení pokuty, jinak ztratí licenci.

„Uber již poskytl značné množství dat,“ řekl zaměstnanec Uber. „Další informace by ohrozily soukromí řidičů. Požadavky California Public Utilities Commission (CPUC) jsou také mimo pravomoci komise a nepovedou ke zlepší bezpečnosti veřejnosti.

(Zdroj: CNET)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2015 18:16

  Petr Soukup

  Podle mého názoru je to jeho strategie. Protože jinak by byly jeho PR články nezajímavé a pořád by se opakovali. Že ale na tuhle taktiku skočí i na rootu ?

  V ČR je zatím mnohem úspěšnější český projekt liftago. https://www.liftago.com/cs

  Nejsou ale o něm žádné podobné články, tedy o něm skoro nikdo neví.
  Hold uplácet světové agentury aby o nich vydávali zprávy je docela makačka.

  Nejsem nijak spřízněn s liftagem nebo jiným, jen mě tyto skryté PR články o rádoby zajímavých pokutách a soudních sporech poněkud štvou.

 • 11. 11. 2017 17:51

  RomanSoukup (neregistrovaný)

  Jde o bezvadnou službu, kterou velmi často využívám a nedám na ni dopustit. I když taxíkáři nadávají, tak pro společnost je Uber přínosem. Co jsem nevěděl a zjistil až na http://techhity.cz/media/co-je-uber-a-jak-funguje-, tak že existují 3 druhy této služby a to Uber Pop, Select a Black, které se liší úrovní jízdy a mírou komfortu (tomu odpovídá druh použitého automobilu). Hlavní výhodu vidím v možnosti objednávat odvoz přes internet, prověřených řidičích a poskytovaných službách.