Hlavní navigace

Ubuntu 13.10 umožňuje vyzkoušet nové Unity

6. 8. 2013

Sdílet

Canonical se dříve rozhodl, že Unity, rozhraní distribuce Ubuntu, kompletně předělá pomocí frameworku Qt. Přepracované rozhraní by bez problémů mělo běžet jak na desktopu, tak na mobilních zařízeních.

Pokud používáte vývojovou verzi Ubuntu 13.10 Saucy Salamander, můžete nové Unity 8 (dříve zvané Unity Next) vyzkoušet. Stačí z repozitářů nainstalovat balíček unity8. Projekt je však v rané fázi vývoje a nic víc než ukázku od něj v současné době nečekejte.

(Zdroj: Web Upd8)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2013 5:35

  Rudolf Klusal

  "Díky" němu jsem přešel na KDE a zjistil, že už to není grafická nestabilní hračka, jako když začínalo KDE 4, ale stabilní, nastavitelný, variabilní a spolehlivý systém.

  Unity (v takové podobě, v jaké je dnes) nemá prostě smysl pro obyčejné PC. Gnome 3 šlo do kopru a hraje si na tablet s rozliěením 1920 na 1280, Unity... to je fajn možná pro začátečníky, ale variabilita je tam naprd.

  Jsem konzervativní, vím o tom -- měl jsem rád Gnome 2.28 třeba. Umělo vše, co jsem potřeboval od systému (až na drobnosti, že nešla aplikace spustit na konkrétní ploše, ale vždy se spouštěla v aktivní třeba...), ale s příchoedm Unity a ořezávání možností nastavení (prý z důvodů stability -- to je fajn, ale když jsem si v defaultu nemohl změnit ani velikost ikon bez toho, anichž bych pročítal dokumentaci, je prostě něco blbě... Nyní už velikost změnit jde, ale stejně je to pěkně schované ;))

  Nikdy bych nevěřil, no možná ješětě před rokem bych nevěřil, že to řeknu, ale ať žije KDE 4, opravdu.

Byl pro vás článek přínosný?