Hlavní navigace

Ubuntu 16.10 (Yakkety Yak) postoupila do stádia Feature Freeze

Sdílet

Michal Pospíšil 23. 8. 2016

Ubuntu 16.10 přešla do stádia Feature Freeze, což znamená fázi kdy se zastaví vývoj a implementace nových částí systému a začne se s testováním a laděním chyb.

První BETA verze Ubuntu 16.10 pak vyjde 25. srpna 2016, a to i pro Ubuntu odnože jako Ubuntu MATE, Kubuntu, Ubuntu Studio, Ubuntu GNOME a Xubuntu. Posléze bude vydaná poslední BETA verze, která bude uvolněná veřejnosti pro poslední testy a ladění.

Vydání finální verze Ubuntu 16.10 je plánovaná na 13. října 2016, a to pro verze desktop, server a cloud. Netýká se to ale mobilní platformy Ubuntu Touch, která bude migrovat na verzi Ubuntu 16.04 LTS.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 8. 2016 23:55

  MeeGo - no future

  Fakt nevím, komu se pro těch pár drobností bude chtít přecházet z LTS 16.04... Raději bych udělal roční cyklus s tím, že by byla delší podpora i changelog (rozuměj, vícero novinek).

 • 24. 8. 2016 1:48

  klokan

  Ten delší cyklus máš, dokonce dvouletý v podobě LTS vydání. Podpora i changelog jsou dlouhatánské. Jenže ty novinky se musí taky někde otestovat a to je role šestiměsíčních verzí. Ber to jako milestony, tím spíš, že když se chystají zavádět kompletně snapovou verzi Ubuntu Personal a další změny, obávám se, že lidi nezůstanou u 16.04 kvůli nedostatku novinek, ale spíš proto, že těch novinek bude tolik, že si většina uživatelů radši počká až se to trochu stabilizuje.

 • 2. 9. 2016 13:23

  Ondra Satai Nekola

  Dlouhé cykly má, jak už tu padlo LTS.
  Naopak krátké cykly umožňují
  - snáze a rychleji zjistit, že je něco špatný nápad nebo chyba
  - je menší tlak uspěchat novou vlastnost kvůli release
  - naopak hotové věci se k uživatelům dostanou brzy
  - menší změny pro uživatele