Hlavní navigace

Ubuntu 17.10 se bude jmenovat Artful Aardvark

21. 4. 2017

Sdílet

Čerstvě vydané Ubuntu nese kódové jméno Zesty Zapus, které je na konci abecedy. Uživatelé se tedy dlouho ptali, jak bude pojmenovávání pokračovat. Jak se dalo čekat, začne se znovu pěkně od začátku a Ubuntu 17.10 se bude jmenovat Artful Aardvark (mazaný hrabáč). Informace se poprvé objevila na Launchpadu a nyní také vznikly stejnojmenné repozitáře, ve kterých bude probíhat vývoj.

Nové jméno obvykle prozrazuje Mark Shuttleworth v zápisku na blogu, v tomto případě k tomu zatím nedošlo. Je příznačné, že Ubuntu začne s pojmenováváním znovu od začátku, protože nová verze bude zároveň znamenat nový začátek bez Unity a Miru ve výchozí instalaci.

Mimochodem, žádné Ubuntu se ještě od písmene A nejmenovalo, protože první vydaná verze byla Warty Warthog. Teprve třetí vydání začalo s abecedním pořadím, ale až od písmene B (Breezy Badger). Prohlédněte si, jak se vyvíjela podoba všech verzí Ubuntu:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.