Hlavní navigace

Ubuntu bude používat GNOME Software

6. 11. 2015

Sdílet

Počínaje vydáním 16.04 LTS se distribuce Ubuntu zbaví Centra softwaru, které bude nahrazeno GNOME Software – velmi podobným nástrojem prostředí GNOME. Centrum softwaru patřilo mezi první uživatelsky přívětivé katalogy programů na Linuxu, ale už dlouho nedostalo žádné pořádné aktualizace a bylo často kritizováno za pomalost a nespolehlivost.

Nové řešení s GNOME Software by mělo nabídnout stejné funkce a možnosti, což znamená, že něco bude potřeba doplnit pomocí pluginů, které vývojáři Ubuntu vyvinou. Jedná se hlavně o recenze softwaru (budou přeneseny) a podporu placených aplikací. Současně bylo rozhodnuto, že z výchozí instalace Ubuntu zmizí vypalovací program Brasero a komunikátor Empathy. Přibude naopak GNOME Kalendář.

(Zdroj: OMG Ubuntu)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 11. 2015 9:58

  pp (neregistrovaný)

  Hlavně ať toho co nejvíce jde bezbolestně odebrat. Všechny ty kecálky, kalendáře, mail klienty a pod. mě iritují, dokonce i když jen leží na disku, natož když se někde spouští. Ubuntu už přeci umí požádat o doinstalování chybějící aplikace, když je vyžádána jejich akce, tak proč se to vůbec instaluje?

  Potřebujeme co nejlehčí desktop, který zároveň umí se sám doplnit o požadovanou funkcionalitu.

 • 8. 11. 2015 20:55

  MeeGo - no future

  "tak proč se to vůbec instaluje?"

  Kvůli BFU, když totiž vidí použitelný systém od prvního bootu, spíš je to dokope přejít z Woken.

Byl pro vás článek přínosný?