Hlavní navigace

Ubuntu distribuované na USB flash disku

21. 11. 2008

Sdílet

Distribuování operačních systémů na CD/DVD se v Linuxovém světě pomalu odsunuje a místo ní se objevují řešení ve formě USB flash disků. Dnes není problém zprovoznit pomalu každé Live CD z tohoto přenosového média. Firma Linutop šla ještě dál a distribuuje touto cestou Ubuntu 8.04 upravené pro běh na netboocích Asus EEE 701 a 900. Po zasunují disku má uživatel k dispozici linuxový operační systém optimalizovaný přesně na daný hardware a obstojné množství aplikací k tomu. Flash disk je možné koupit za 89 USD (přibližně 1800 kč, kurzovní lístek).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 11. 2008 17:53

  bez přezdívky
  :-) tak nevim z oficiálních stránek Ubuntu si lze zdarma nechat zaslat nejnovější verzi systému, nebo stáhnout iso... a po nabootování ISO souboru lze snadno dvěma kliky nainstalovat Ubuntu z ISA do Usb flash disku....

  osobně jsem tak řešil u Aceru Aspire One,... 2GB flash před 2 lety 128 Kč .... ubuntu free.

  1800 za 1GB flash a ubuntu které je zadarmo se mi zdá moc.

  800-1000 by pro mě byla reálná prodejní hodnota.

  (ikdyž je pravda že placená verze je aktualizovaná pro daný hardware a připravaná k okamžitému použití, ale zase na druhou stranu u AAO mi nefungovali jen dvě věci: hardwarové tlačítko na wifi a kombinace kláves FN a tlačítka pro režim spánku, ale vyřešit to za vydatné pomoci Google.com trvalo zhruba 5 minut)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.