Hlavní navigace

Ubuntu Edge už vybralo sedm milionů dolarů, za týden přibyly čtyři

30. 7. 2013

Sdílet

Průběžně sledujeme narůstající konto projektu Ubuntu Edge, který by měl připravit mobilní telefon se schopností běhu Ubuntu a Androidu. Ovšem jen v případě, že se do středy 21. srpna podaří na serveru Indiegogo vybrat závratných 32 milionů dolarů na vývoj. Skeptici tvrdí, že jde o příliš vysokou částku, kterou se vybrat nepodaří. Projekt by pak pravděpodobně nebyl vůbec zahájen.

Zatím se podařilo vybrat něco málo přes sedm milionů dolarů, tedy něco přes pětinu cílové částky. Za týden na počítadle přibyly čtyři miliony. Pokud by se rychlost po zbytek doby nezměnila, podařilo by se do termínu vybrat zhruba 20 milionů, což je poměrně hluboko pod cílovou částkou. Stát se samozřejmě může cokoliv, na konci se může rychlost výrazně změnit. Fanoušci projektu také doufají, že by v případě chybějících financí zasáhl Mark Shuttleworth a částku doplatil ze svého.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.