Hlavní navigace

Ubuntu má nové jednodušší logo, barevné schéma zůstalo

17. 3. 2022

Sdílet

Ubuntu nové logo 2022 Autor: Canonical

Blíží se vydání očekávaného Ubuntu 22.04 LTS a jelikož jde o verzi s dlouhou podporou, novinky jsou vyhlíženy bedlivěji než u běžných půlročních verzí. Vývojáři nyní oznámili také novou podobu loga, které je tu s námi od počátku celé distribuce a nese název Kruh přátel (Circle of Friends).

Jde o třetí podobu loga a druhou, za kterou stojí designér Marcus Haslam. Z první barevné a rozjásané verze před třinácti lety vznikla druhá varianta – jednobarevná na oranžovém pozadí. Nyní přišel čas na další modernizaci, která řeší i různé technické problémy včetně možnosti lepšího použití v různých velikostech na různých typech médií.

Nejedná se o žádnou revoluci, ale drobný evoluční posun, barevné schéma zůstalo zachováno a celý princip také. Logo stále zobrazuje tři přátele, kteří se drží ve společném kruhu. Zvýrazněny byly ale kruhy zobrazující hlavy a přesunuly se blíže ke středu. Detaily si můžete prohlédnout na následující animaci:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.