Hlavní navigace

Ubuntu MATE Tools přinesou Lubuntu a Xubuntu na Raspberry Pi 2

26. 10. 2015

Sdílet

Vývojáři Ubuntu MATE pracují na nástrojích, které jim umožní sestavit distribuci pro Raspberry Pi 2 (článek). Zároveň chtějí své poznatky a software sdílet s dalšími projekty jako například Xubuntu nebo Lubuntu. Přestože vydání obrazů pro Raspberry Pi 2 není součástí oficiálního vydání *buntu, vývojáře to nezastavilo a chtějí takto přispět vlastní tvorbou.

Pro Raspberry Pi existuje celá řada různých distribucí i dalších nelinuxových systémů, ale běžné Ubuntu nebo Kubuntu na něm není možné provozovat především kvůli chybějící podpoře DDX/DRI grafických ovladačů. Neplatí to ale pro jiná prostředí než Unity a KDE, takže například Xfce, LXQt nebo MATE na RPi poběží.

Zatím tomu celému chybí název, ale Martin Wimpress na Google Plus zveřejnil možnou variantu: Ubuntu Pi Flavour Maker. Zatím můžete stahovat obrazy Ubuntu MATE 15.10 pro Raspberry Pi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.